Z dziejów Pracowni Socjologii i Psychologii Pracy w Stoczni Gdańskiej. Historia Stoczni Gdańskiej to przede wszystkim historia jej technicznych i produkcyjnych osiągnięć. Stocznia była wielkim zakładem produkcyjno-budowlanym, w którym wielotysięczna załoga robotników, techników i inżynierów budowała bardzo złożone obiekty jakimi są statki pełnomorskie. Takie widzenie stoczni jest czymś naturalnym i oczywistym. Pamiętając o tym, chciałbym przedstawić historię powstania, rozwoju ale i roli jaką w działalności Stoczni Gdańskiej odegrali specjaliści innych niż techniczne dziedzin, takich jak psychologowie a zwłaszcza socjologowie.
Nowy sezon, 2024/2025, czas zacząć. Szanowne Koleżanki, szanowni Koledzy. W czasie spotkania zarządu w ubiegłym tygodniu stwierdziliśmy że w wielu miejscach odbyły się już dożynki, a to w naszej opinii oznacza że plony zostały zebrane i te osoby z naszego grona które czas letni spędzają na dopatrywaniu „jak im rośnie” działkowy czas mogą uznać za zakończony. Oznacza to że możemy powrócić do naszych, „Stoczniowych Korzeni” spotkań. Pozwólcie że przekażę kilka z tym związanych informacji. 1. W czasie naszego czerwcowego, ostatniego przed „wakacjami”, spotkania nie udało się nam (zresztą kolejny raz) udać na Sołdka. Ustaliliśmy że tą zaległość uzupełnimy w czasie pierwszego naszego spotkania w nowym sezonie. Dlatego zapraszamy na spotkanie w czwartek, 19 września 2024 roku, na godzinę 14.00 do holu Narodowego Muzeum Morskiego (Gdańsk, ulica Ołowianka 9-13). W programie: Statek - muzeum Sołdek: a. ...
Maciej Multaniak Tercjan Multaniak , gdyby żył, byłby z pewnością członkiem naszego Stowarzyszenia. Stał się pracownikiem Stoczni Gdańskiej bodajże w roku 1960, początkowo znalazł zatrudnienie w służbach zaopatrzenia i kooperacji. Z zawodu był ekonomistą ze specjalnością handel zagraniczny, z zamiłowania był już artystą fotografikiem z określonym dorobkiem twórczym potwierdzonym prezentacją swoich prac wyróżnianych w konkursach i wystawach fotografii artystycznej.